<3 Cítím se krásná, když jsem hladová <3

Ovoce,které papkat můžeš :o)

31. května 2010 v 16:37 | Princess |  Hubnutí <3
ll

Ananas
Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Enzym bromelain v něm obsažený výrazně urychluje spalování tuků. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ. Při dietě s ananasem budete plni energie, zhubnete a navíc si pochutnáte.

Grapefruit
Grapefruit urychluje spalování tuku, je bohatým zdrojem vytamínu C (ten se účastní přeměny tuku v těle). V bílé dužině grapefruitu se nacházejí pektiny (rozpustná vláknina, která urychluje proces látkové výměny).

Papája
Papája obsahuje více trávicích enzymů než jakékoliv jiné ovoce. Toto ovoce může podpořit zažívání a také využívání tuků z jídel.

Vodní meloun
Melouny jsou vynikajícím pomocníkem při hubnutí. Obsahují 90% podíl vody, která uhasí žízeň a přitom skvěle pročišťuje.

Jahody
Jahody jsou zásobárnou vitaminu C, vynikajícím spalovačem tuků. Jahody obsahují stějně jako jablka další velmi důležitou složku napomáhající hubnutí - pektin.

Jablka

Jablka obsahují pektin, který zasytí, pročistí a poradí si s tuky. Jezte jablka raději se slupkou, ta totiž obsahuje většinu vitaminu C.

Kiwi
Kiwi má vysoký obsah vitamínu C (mnohonásobně vyšší než u pomeranče); je také bohatým zdrojem draslíku. Nejen, že dodáte tělu vitamíny, ale také tělo pročistíte, zbavíte ho tuku v problémových partií. Kiwi je také vynikajícím ovocem proti stresu.

Fazole
Fazole jsou nejlepším přítelem toho, kdo drží dietu. Obsahují karbohydráty s nízkým glykemickým indexem, mají nízký obsah tuku a obsahují proteiny. Zasytí vás, ale přitom neztloustnete.

Kapusta
Kapusta obsahuje více vápníku než například mléko. Má málo kalorií, je bohatá na vitaminy A a C a také spoustu minerálů. Chutná, zasytí a snadno se připravuje.

Červená řepa
Červená řepa je efektivní čistič krve a detoxikační prostředek, který pomáhá také při celulitidě a nadýmání.

Česnek
Z česneku se při rozmačkání uvolňuje allicin, což je účinná látka, které se postará nejen o snižování hladiny cholesterolu, ale podporuje také prokrvení těla a urychluje spalování tuků.

Chřest
Chřest je jedničkou mezi zeleninou, která nám pomáhá při hubnutí. S 10 kaloriemi na 100 g je na prvním místě v žebříčku. Díky svému vysokému obsahu draslíku odstraňuje všechny přebytečné kilogramy.

Kyselé zelí
Kyselé zelí je vynikající zelenina sama o sobě a navíc velmi prospívá našemu zdraví a také štíhlé linii. Kyselé zelí posiluje imunitu, kromě vitaminu C obsahuje i vitamin B12, který pomáhá chránit organismus před stresem a prospívá nervům.

Okurky
Tato kaloricky velmi chudá zelenina je skutečným plodem krásy. Dužina se skládá z více jak z 95% vody, 2,5% cukru a minerálů. Nezanedbatelné je v okurkách i množství vitamínů, především C, B1 a B2.

Cenné jsou i bílkoviny, které pročišťují tělo, povzbuzují ledviny, omezují buněčné bujení, pomáhají při shazování nadbytečných kilogramů a působí hojivě na pokožku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama