<3 Cítím se krásná, když jsem hladová <3

Květen 2010

Všechen odpad je ze me venku...

31. května 2010 v 21:53 | Princess |  Princess a Annie a jejich hubnutí
zvrat
Muj neexistujici boze, ani nevis jak jsem rada,ze jsem to ze sebe vyhodila... Jak jsem se dnes radovala z toho,ze jsem skoro nic nesnedla...tak ja krava hnusna tlusta blba sem si vecer musela ten chleba vzit...bylo to silene...kricel sezer me....a ja ho sezrala....Citila jsem se provinile....
Stacilo par kroku a byla jsem u misy....
Vsechen odpad je ze me venku...Diky Mia :O*
Dneska jsem zvracela uz podruhe....Poprve jsem se citila nejaka plna,ikdyz sem nic nesnedla...tak jsem to ze sebe sla vyhodit...
Mam par postrehu...
Pokud mate mensi dum a vsecho je v nem slyset,normalne chodte zvracet ven...Nekam,kde skoro nikdo nechodi....
A Pro Mia mam jeste jeden typ, jestlize dostanete zachvat zravosti, malo jidlo kousejte...zaludku pri vetsich kusech dele trva, nez vsechny latky zpracuje na tuky...takze mate plno casu se jit vyzvracet....;o)
Vase Princess :O*

Vsichni drzte hubu!

31. května 2010 v 19:54 | Princess |  Princess a Annie a jejich hubnutí
To je neco sileneho.... Tak nakonec se semnou rozejde,protoze nejim....Skvele....Jdu zvracet...Citim se zkurvene plna....Do hajzlu ! ! !

Módní technika <3

31. května 2010 v 18:14 | Princess |  <3Moda<3 Fashion <3
Roztomilé a luxusní věcičky :O*

b
bb

bbbb
bdbff
rqwwr
ewwwwww
gsegaegaae
aaaa
aaaaaaa
aaaaaaaaa
fffffffff
ggggggggggg
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Hubnutí podle postavení měsíce

31. května 2010 v 17:04
Já tomu teda moc nevěřím,ale někdo může... ;o)

ÚPLNĚK
Je nebezpečím pro udržení dokonale štíhlé postavy. Při úplňku se totiž přibírá rychle. Člověk je nervózní a podrážděný, unavený a nebezpečí usazování tuku je dvakrát tak velké. za prvé se necháme o úplňku mnohem snáze svést k mlsání, za druhé je v tuto dobu naše tělo naprogramováno k tloustnutí. To znamená, že prakticky všechno, co zkonzumujeme se okamžitě uloží, a to se týká nejen jídla, ale ve značné míře také vody. Není tedy žádný div, že se v této době tak často cítíme odulé a tlusté. Abyste zabránily nadměrnému zadržování vody v tkáních, snažte se v této době omezit solení na minimum. V této době je vhodné začít s napnutím problematických zón, hlavně na hýždích a stehnech a likvidace
celulitidy. Pomáhejte si ráno masáží rukavicí z lufy a zkuste se sprchovat střídavě teplou a studenou sprchou.
UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC
Na příštích 14 dní se můžete opravdu těšit. Dokud totiž měsíc ubývá, bude se vám hubnout podstatně snáze. Nejenže máte menší chuť k jídlu a mnohem rychleji se zasytíte, nýbrž se můžete, přestože jíte zcela normálně, zbavit i několika kilogramů. A to všechno proto, že máte rychlejší zažívání, s nímž je spojeno lepší vylučování. Kdo chce získat štíhlejší postavu, měl by v tomto období začít se změnou jídelníčku. V této době se vám také bude nejlépe dařit zbavit se celulitidy, protože tělo se dobře detoxikuje a zbavuje jedů. Je vhodné dělat si zábaly anticelulitními prostředky a zabalit se do potravinové fólie a být aspoň 20 minut v teple. Teplo, které vznikne pod fólií působí také blahodárně na rozpouštění tukových polštářků. V rámci programu proti celulitidě byste měla snížit konzumaci kávy, alkoholu a omezit kouření.
NOVOLUNÍ
Je ideální na pročistění celého organismu. Silné impulsy novoluní se postarají o to, aby vaše tělo při zbavování se škodlivých látek dosáhlo maxima. Díky tomu můžete v této fázi zhubnout až o kilo! Předpokladem je, že pročistění organismu napomůžete, například tím, že tento den budete zvýšeně konzumovat potraviny. Čím více toho totiž vypijete, tím lépe bude vaše tělo pomocí ledvin vylučovat jedovaté látky. Kromě toho to prospěje nejen postavě, ale také pleti a bude vypadat zdravěji a rozjasní se. Tento den je také vhodné zajít si na lymfatickou masáž a používat střídavou teplou a studenou sprchu. Podpoříte tím prokrvení organismu, odvod toxických látek z těla a zlepšíte imunitu organismu.
DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC
Dávejte si pozor na rychlejší tvorbu tukových zásob! V této fáze ukládá tělo
vše, co dodává energii a vyžaduje ještě vyšší přísun kalorií než jindy. Je jasné, že je pro vás teď obtížné udržet si postavu nebo ji dokonce snížit. I když máte velkou chuť k jídlu, neměla byste jíst mezi hlavními jídly a jíst rychle. Bylo by to na vás rychle vidět. Jídlo si pomalu vychutnejte, omezte konzumaci sladkostí a tuků a nejezte po 18. hodině. V této době je správný čas pro cvičení. Měsíc pomáhá vašemu tělu při šetrném posilování svalů a postará se o to, aby cviky měly větší a rychlejší účinek.

Přírodní projímadla

31. května 2010 v 17:03 | Princess |  Hubnutí <3
Syntetická laxativa dráždivě působí na střevní sliznici nebo žlučník a narušují střevní flóru. Mohou sice povzbudit střevní činnost, ale nedokážou přivodit návrat k normálnímu stavu, takže nemají žádný trvalý léčebný účinek.
Rostlinné slizy roztahují střeva, udržují vodu ve stolici a brání jejímu vysychání. Zvlhčují rovněž střevní stěny a zabraňují kolitidě, i když někdy také působí plynatost. K jejímu omezení však postačí horký nápoj nebo lépe slabý odvar špetky řešetláku na bedrníku anýzu v šálku vody.
Agar se vyrábí z mořských řas ve formě tyčinek nebo prášku. Dejte 1-3 lžičky (podle věku a zdravotního stavu) do polévky nebo vývaru a několik minut povařte.
Lněné semeno můžete používat samostatně nebo v kombinaci s jinými rostlinami. Dejte 3 plné polévkové lžíce do litru vroucí vody a nechte přes noc změknout. Během dne pijte 2-3 šálky. Odvar lněného semena se dá také používat jako jemný klystýr. 57 g semen povařte 2 minuty v litru vody.
+ 3 x denně polévkovou lžíci lněného semínka, pořádně rozskousat a hlavně zapít O,5 l vody. To je nutnost, jinak má semínko opačný účinek.
Semeno bílé hořčice má změkčující a povzbuzující účinky. Přidejte 1 či víc lžiček do polévky.
Olivový olej lisovaný zastudena je lék ze všech nejlepší a nejvhodnější. Zvlhčuje sliznici a přitom ji nezalepí, takže sliznice může vstřebávat živiny. Napomáhá také sekreci jaterních a pankreatických šťáv. Laxativní účinky oleje se nejlépe projeví ráno na lačný žaludek. Zcela postačí 1-3 lžičky. Organismus olej lépe stráví, smícháme-li ho se stejným dílem citrónové šťávy.
Přírodní potravinové doplňky pomáhající při zácpě:
Triphala - osvědčený ajurvédský prostředek na akutní i chronickou zácpu
Štáva z celých listů Aloe vera - čistí trávicí trakt a změkčuje stolici
Acidophilus 6 miliard - obnovuje zdravou střevní mikroflóru, pomáhá při zácpě i průjmu
Rabanon Bio - 100% š´táva z černé ředkve - napomáhá peristaltice střevní a usnadňuje průchod tráveniny střevy, ozdravuje játra a žlučník
Příravky proti zácpě jsou většinou rostlinného původu a postižení je často sami různě používají. Ne vždy však bývá jejich nasazení optimální, rezervy se najdou jak ve způsobu použití, tak v jejich kombinaci a skladbě. Nejdříve uvedu přípravky registrované v ČR. Užívat je doporučuji zpočátku samotné, nekombinovat mezi sebou a tak zjistit "co vlastně pomohlo" a co se hůře snáší.
Plantaginis ovatae testa (osemenění jitrocele vejčitého) je vynikající přípravek, jehož důsledné užívání v dávkách 3 až 4 gramy rozmíchané ve vodě či jogurtu asi 2x denně vede v případě individuální snášenlivosti a účinnosti k jemnému vyprázdňování správně formované stolice. Jejich obchodní název je HUSK (např. PSYLLIUM HUSK, obaly semen jitrocele indického, prodávané v ájurvédských astroapatykách Astrál). Další nově objevenou vlastností plantaga je jeho prokazatelně proticholesterolové působení, čímž se důvod pro jeho užití u obézních jedinců s vysokými krevními tuky a se zácpou ještě zdůrazňuje.
Listy senny obsahují kontaktní látky dráždící střevní stěnu k pohybu, která unáší svůj obsah směrem ke konečníku. Přípravky jsou např. sennový čaj nebo Senagran a jiné. Vedlejším účinkem při nadměrném přívodu a příliš dlouhém užívání může být opakovaná křeč střevní stěny, jakož i poškození nervových pletení střeva.
Aloe (druh barbadensis) obsahuje hydroxyanthracenové deriváty a pryskyřice, které způsobí "vtahování" tělesné tekutiny do střevního průsvitu, s rychlejším posunem střevního obsahu. Také přímo dráždí střevní stěnu. Vedlejšími účinky jsou návykovost s pozdějším vyčerpáním účinku, ztráty draslíku střevem s ovlivněním léků na srdce, někdy červenavé zbarvení moče. Nepodávat v těhotenství. Preparátem je například Laxatan Leo Dražé (SRN).

Plantago psyllium (něm. Flohsamen). Obsahuje slizovité látky, které působí jako přírodní "mazivo" ve střevě, podporující "klouzání" obsahu tím správným směrem. Je možno použít skoro u všech druhů zácpy. Vedlejším účinkem je někdy lehká alergizace, hlavně u práškových přípravků, jinak naprosto neškodných. Je to jedno z nejlepších a nejjemnějších projímadel. Užívat 1 až 3 čajové lžíce denně.
Krušina olšová (něm. Faulbaum) obsahuje hydroxyanthraceny a aglykony, jinak platí pro tuto rostlinu tentýž popis jako pro Plantago a Psyllium. Preparáty jsou Heelax Drg. (SRN), jinak se užívá čaj. Je to jemné projímadlo, známé od roku 1305.


Lněné semínko obsahuje hemicelulózu a lignin, lunistatin, linamarin, některé oleje a bílkoviny, které ve střevě způsobí zvětšení objemu stagnující potravy, lehce povzbudí střevo k reflexivnímu pohybu tím, že ho roztáhne zevnitř. Současně působí jako "mazivo", které pokryje stěnu ochrannou slizovou vrstvou. Nasadit ho lze nejen u zácpy, ale i u zanícených výchlipek střevních, u dráždivého tračníku, zevně v obkladech například na bolesti žlučníku. Absolutní nezbytností je přívod tekutin, neboť při omezeném pití dochází až k bolestivému nadýmání. Snižuje vstřebávání jiných léků. Vnitřní užití: 1 až 2 polévkové lžíce nešrotovaného semínka s ca 150 ml vody, 2x až 3x denně. Zevně 30 až 50 gramů lněného semínka do žínky s horkou vodou, použít jako vlhký horký obklad (kataplasma). Sešrotované rozmělněné lněné semínko se nemá déle skladovat.
Rebarbora obsahuje hydroxyanthracenové deriváty a platí pro ni totéž, co pro plantago a krušinu, včetně nepodávání v těhotenství a při kojení jakož i vlivu na draslík a na srdeční medikaci. Užívá se jako čerstvě připravený čaj ráno a večer, ne déle než několik málo dní po sobě, pak zase přestat. I zde je tato "rostlina" bez přívodu tekutin pro střevo případně i škodlivá.
Doplňování prvků. Po vyloučení jiných vnitřních příčin lze sáhnout k preparátům draslíku, hořčíku, kyseliny paraaminobenzoové, někdy překvapivě pomůže krátkodobý intenzivní přívod vitaminu C nebo i železa, které jinak samo někdy zácpu způsobuje. Preparáty hořčíku mají nejen střevo povzbuzující účinek, ale pomáhají vyrovnat nervozitu a zmírnit tendenci ke svalovým křečím. Prvky nekombinovat. Vysoký obsah draslíku mají především sušené meruňky, dále pak pomeranče, broskve. Někdy může pomoci i samotné podávání draslíku a hořčíku.

Zaručené spalovače tuků

31. května 2010 v 17:02 | Princess |  Hubnutí <3

Karnitin (L - carnitin)

Spalovač tuku L - carnitin se podílí na transportu mastných kyselin do mitochondrií, což je energetické centrum buňky, kde se pak tuky spálí. Pozitivně působí také na látky, které jsou zdrojem energie pro práci svalů.
V potravinách rostlinného původu v podstatě není obsažen, nejlepším zdrojem je červené maso. Muži obecně mají karnitinu ve svalech více než ženy. Karnitin se vyskytuje ve dvou formách (L a D), přičemž pouze forma L je využitelná. Účinnost se prozatím nepodařilo jednoznačně prokázat. Některé studie uvádějí, že 1 až 1,5 gramu karnitinu denně v kombinaci s vytrvalostním cvičením vede k značné redukci tělesné hmotnosti. Karnitin začne ale pochody v organismu pozitivně ovlivňovat až po 45 minutách cvičení a jeho maximální působení je až okolo 120. minuty. Obecně se nedoporučuje příjem větší než tři gramy karnitinu denně. Pozitivní vliv na organismus lze předpokládat. Aby ale opravdu pomohl při redukci váhy, je nutné cvičit minimálně hodinu bez přestávky. Samotné popíjení koktejlu s karnitinem bez pohybu nepomůže. Aby karnitin působil, je třeba dávka 500 mg.

L - taurin

Přirozeně se nachází jedině v mase. Snižuje a oddaluje únavu. Bývá součástí energetických nápojů, povzbuzuje organismus, ale tuky neodbourává. Nicméně přispívá k tomu, aby tělo vydrželo například větší fyzickou zátěž.

L - Arginin

Spalovače někdy obsahují látku, kterou dospělý organismus může postrádat. L - Arginin zlepšuje imunitu a regeneraci organismu, rozšiřuje cévy, a snižuje tak krevní tlak, funguje proto například i na podporu erekce. Předpokládá se, že podporuje tvorbu svalové hmoty a zároveň chrání před ukládáním tuku. V přípravcích na hubnutí je často v kombinaci s karnitinem. Doporučuje se denně dodávat okolo 1500 mg, a to po dobu nejméně 14 dnů. Existuje ovšem i riziko předávkování. Přirozeně se arginin vyskytuje v drůbežím mase, vaječném bílku, zelených luštěninách a v čokoládě.

L - fenylalanin

Některé vědecké práce říkají, že tento spalovač tlumí chuť k jídlu. Účinné dávky L - fenylalaninu jsou mezi 400 - 1500 mg na den. Lidé s vyšším tlakem by se ale před užitím měli poradit s lékařem, nebezpečný je pro fenylketonuriky. Tento spalovač je obsažen jtaké v čokoládě, jeho zdrojem jsou umělá sladidla. Může snížit chuť k jídlu. Čokoláda, která může být zdrojem této látky, ovšem obsahuje poměrně mnoho tuků a cukrů. Je pravda ale i to, že sportovci zejména hořkou čokoládu využívají jako rychlý zdroj energie buď před cvičením, nebo i během sportování. Může tedy prodloužit výkon a v konečném výsledku vést i ke snížení tuku v těle. Sportování ale pak opravdu musí být dostatečně intenzívní a dlouhé, to je podmínkou pro účinnost tohoto spalovače tuku.

Lecitin

V případě spalovače tuků, Lecitinu, jde o skupinu látek, které se podílejí na přeměně tuků. Vyskytují se zejména v rostlinných semenech a vaječném žloutku. Většinou se ale vyskytují spolu s vysokými dávkami cholesterolu, proto je výhodné užívat lecitin obsažený v extraktech sóji. Doporučená denní dávka se pohybuje v rozmezí 5 až 15 gramů. Je vědecky dokázáno, že extrakty s obsahem lecitinu podporují redukci podkožního tuku.

Kyselina hydroxycitronová (HCA)

Kyselina hydroxycitronová by měla odbourávat cukry a bránit jejich přeměně na tuky. Přírodním zdrojem je indická rostlina Garcinia Cambogia. Zvyšuje trénovanost svalů, to pak vede k tomu, že jako zdroj energie přednostně využívají tuky před sacharidy. Tak lze dokonce dosáhnout i snížení hladiny cholesterolu u lidí.
Zatím však neexistují praktické studie, které by tento předpoklad potvrdily. Někteří odborníci dále poukazují, že kyselina hydroxycitronová stabilizuje hladinu krevního cukru a může tak subjektivně snížit chuť k jídlu. V současnosti se doporučují dávky kolem 1000 - 1500 mg za den ve dvou až třech dávkách před a při cvičení. Ovšem opět je potřeba fyzická zátěž, bez ní je kyselina hydroxycitronová v podstatě neúčinná a navíc je velmi drahá. Pro zlepšení jejího účinku ji výrobci kombinují s L-carnitinem a kofeinem.

Fytosteroly (sitosteroly, rostlinné steroly)

Fytosteroly pozitivně ovlivňují metabolismus cholesterolu a tuků. Některé studie hovoří i o jejich schopnosti snižovat množství podkožního tuku. Jsou obsaženy v sóje a mořských řasách.
Přidávání rostlinných sterolů do tuků pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a chránit tak srdce.

Guarana

Guarana - jihoamerická rostlina přirozeně obsahující kofein a několik dalších účinných látek. Guarana podporuje odolnost vůči fyzické a psychické únavě, zlepšuje krevní oběh, podporuje snížení hladiny cholesterolu, podporuje proces regenerace organismu po namáhavém výkonu, oddaluje proces stárnutí a omezuje pocit hladu.
Stimulující účinky guarany přetrvávají až šest hodin po požití a umožňují zvýšit fyzickou aktivitu, aniž by způsobily některý z vedlejších účinků pozorovaných při častém pití kávy (srdeční arytmie, nervozita, žaludeční a střevní problémy).

Bromelain a papain

Bromelain a papain jsou častou součástí preparátů na hubnutí. Výrobci tvrdí, že se jedná o enzymy, které pomáhají štěpit tuky, a snižovat tak hmotnost. Jsou obsaženy v papáje a ananasu.

Chrom

Předpokládá se, že chrom ovlivňuje pocit hladu, především chuť na sladké. Tak jej také propagují výrobci. Účinnost ovšem není prokázána a jsou případy, kdy lidé uváděli po požití zvýšených dávek chromu naopak větší chutě.

Chitosan

Chitosan je látka z krunýře mořských korýšů, která by měla na sebe vázat tuk z potravy.
Neexistuje ale studie, která by to prokázala.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 spolupůsobí při metabolismu tuků. Jde o antioxidant, chrání proti volným radikálům. Existují však levnější a silnější antioxidanty, například vitamín C a E.

Kofein

Jde o látku silně, ale krátkodobě stimulující. Kofein samotný neodbourává tuky, ale v kombinaci s vitamínem C zvyšuje výkonnost a oddaluje únavu. Jde zároveň ovšem o látku diuretickou, to znamená, že odvádí vodu z těla. Proto je nutné při používání kofeinu, například z kávy, doplňovat vodu do organismu, aby nedošlo k odvodnění organismu, a tím k prokazatelnému snížení výkonu v důsledku nedostatku vody v těle. Kofein je jeden z nejčastěji požívaných stimulujících prostředků, ale zatím nejsou důkazy o přímém ovlivňování procesu spalování tuků v organismu. Je nutné dostatečně doplňovat i vlastní tekutiny během cvičení, pokud si před ním dáte silnou kávu.

Inositol

Inositol se vyskytuje ve svalech jako rychlý zdroj energie. Někteří autoři hovoří i o jeho schopnosti zamezovat usazování tuku v játrech.

Cholin

Cholin ovlivňuje transport tuků v organismu. Jeho koncentrace klesá při dlouhodobém vytrvalostním výkonu. Dodání cholinu během cvičení prodlužuje schopnost organismu zvládnout delší fyzickou námahu.

Bór

Měl by působit na zvýšení hladiny testosteronu a ten následně působí na odbourávání tuků.

Vitamín C

Vitamín C podporuje imunitu a uvolňování energie z cukrů, snižuje hladinu cholesterolu. V kombinaci s kofeinem zlepšuje výkonnost.

Tohle jeste nevite?

31. května 2010 v 17:00 | Princess |  Hubnutí <3
1. Americká společnost proti rakovině prokázala, že lidé užívající pravidelně umělá sladidla nehubnou, nýbrž nabírají. Zdá se, že tyto látky zvyšují chuť k jídlu a zpomalují proces trávení.

2. Kyselina gama-linolenová (GLA) je aktivní složka oleje z černého rybízu, lněného oleje a pupalkového oleje, která pomáhá regulovat metabolismus tuků a kontrolovat chuť k jídlu.

3. Téměř 95% lidí dodržujících dietu do roka opět nabere ztracenou hmotnost a drží dietu opakovaně. Nejlepším způsobem, jak snížit hmotnost, a snad jediným způsobem, jak sníženou hmotnost udržet, je trvalý přechod na zdravou výživu a přijetí aktivnějšího způsobu života.

4. Velmi malý přísun kalorií způsobuje zpomalení metabolismu, což vede ke spálení jen velmi malého množství přijatých kalorií.

5. Člověk, který má vysoký podíl svalové tkáně oproti tuku, má i vyšší rychlost metabolismu než osoba s převažujícím podílem tukové tkáně, a bude tudíž potřebovat i více kalorií.

6. Studie z roku 1994 sponzorovaná americkým ministerstvem zemědělství prokázala, že stopový prvek bor může urychlit spalování kalorií. Jako zdroje boru jsou vhodné hrozinky a cibule.

7. Podle oficiálních údajů z Velké Británie užívání směsi jednoho dílu rostlinného oleje a dvou dílů vinného octa k masáži podporuje uvolňování tuku. Doporučujeme použití čistého za studena lisovaného olivového oleje. Masáž provádějte dostatečně energicky nejméně třikrát týdně. Tato léčba je vhodná i pro bolavé a ztuhlé klouby.

Máš hlad? Mysli na poslední jídlo ;o)

31. května 2010 v 16:59 | Princess |  Hubnutí <3
jttru
...přejde vás nutkání mlsat.

Řada z nás to dobře zná, veškeré snahy dodržovat vyvážený stravovací režim pokaždé zhatí sžíravý pocit chutě na něco dobrého odpoledne a večer.
Tým britských expertů však přišel na to, že stačí jen velmi málo a touhu po dobrotách lze oslabit, takže člověk sní nakonec mnohem méně. Vždy, když na člověka přijde nutkání něco si dát, měl by začít intenzivně myslet na poslední pozřené jídlo. Nutkání dopřát si další laskominu se tak údajně výrazně sníží.
Většina dietologů a obezitologů přitom doporučuje hubnoucím, aby při hříšných myšlenkách na jídlo začali myslet rychle na něco úplně jiného, co by jejich nutkání k pojídání dobrot rozptýlilo. Také se doporučuje rychlá chůze, čištění zubů nebo telefonát kamarádovi.
Experti z University of Birmingham ovšem tvrdí, že opak může být mnohem účinnější. Opakem míní usilovné vzpomínání na poslední pozřené jídlo. Pokud na něj člověk intenzivně myslí, jeho chuť na sladkosti a jiné drobné laskominy se výrazně sníží.
Doktorka Suzanne Higgsová ve své studii sledovala skupinu studentek, která pravidelně obědvala. Po jedné či třech hodinách jim pak nabízela svačinku v podobě sušenek. Po drobné ochutnávce měla polovina žen myslet usilovně na svůj oběd. Všechny dobrovolnice pak mohly dostat libovolné množství sušenek.
Po hodině od oběda většina žen snědla jen velmi málo sušenek. Ale po třech hodinách od oběda už byly výsledky obou skupin studentek výrazně odlišné. Ženy, které byly vyzvány, aby si vzpomněly na svůj oběd, snědly jen velmi málo sušenek, ale druhá skupinka, která měla za úkol vzpomínat na cestu do práce a nikoli oběd, spořádala všechny nabízené sušenky.

Jak a kudy mizí tuky?

31. května 2010 v 16:58 | Princess |  Hubnutí <3
jgfsz
Jak se dostanou tuky do vaších špeků (tukových zásob)
Tuky se po strávení uvolňuji do krve odtud se ukládají jako triglyceridy. Na stejném místě skončí i přebytek jednoduchých cukrů těm tam pomůže inzulín, který se vyplaví při prudkém a vysokém příjmu jednoduchých cukrů. Další kapitolou jsou ovocné cukry, fruktoza, která pokud není rychle pohlcena a využitá svaly, tak jde do tuku i bez inzulínu!
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY DO TĚLA NEŽ JÍDLEM !!
Jak se dostanou tuky z vaších špeků pryč
Většině z Vás asi tuky nevypadávají z kapsy, jak se tedy dostanou ven ?
Štěpení tuků a mastných kyselin za vzniku ATP a CP probíhá přímo v místě spotřeby - ve svalové buňce. Česky řečeno musí je spálit Vaše svaly. Čím více tedy budete mít svalů, tím více tuků můžete spálit. Dokonce tim víc jich budete pálit i v klidu!
K tomu aby vůbec mohlo dojít ke spálení tuků, musí se uvolnit ze zásob a dostat se do svalů. Tento přenos probíhá samozřejmě přes krev, jediné vhodné transportní medium v lidském těle. Tento proces spouští adrenalin a glycogen. A dochází k němu teprve až po 40 minutách výkonu v aerobní zóně. Pokud tedy chcete hubnout aerobikem, měli byste cvičit aspoň 2 hodiny.
K hubnutí neni přímo zapotřebi posilovat, stačí jakýkoliv běžný pohyb, hlavní je vhodný jídelniček.
Tuky, které jsou ukládány v špecích jsou uloženy jako triglyceridy. Chemický řetězec se skládá ze tří dlouhých řetězců uhlíků s vodíky (mastné kyseliny), na jednom konci propojené glycerolem. Aby je bylo možné spálit, musí se odstranit glycerol (spálí se stejným mechanizmem jako glukóza) a zbylé mastné kyseliny se zpracuji v tzv. krebsově cyklu (spaluji se ve svalu postupně).
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY Z TĚLA VEN NEŽ SVALOVOU AKTIVITOU !!
Které tuky se spálí první
Zhubnout musíte všude, tělo nedokáže pálit tuk na určitém místě. Musíte si uvědomit, že pálení tuků probíhá přes krev. A to asi tak, že když svaly svou činnosti, a je jedno které svaly a kde, spálí určitou energii (sachry) tak za určitých okolností se tělo rozhodne použit jako další zdroj energie tuky. Toto rozhodnuti je do praxe uváděno pomocí hormónů a dalších látek, které jsou všechny vypuštěny do krve. A tato krev s touto instrukci kudy teče tělem a narazí na tuk tak ho použije jako zdroj energie. A po složitých reakcích ho opět krev zanese do cílové stanice - svalů. Zhruba se celý tento proces spouští po 40 min. cvičení.
Snad je to dostatečně jasné, abyste pochopili, že cvičením břicha se nehubne břicho ! Prostě to nejde jediným transportním kanálem pro tyto účely je krev. Takže nejlíp je cvičit velké svaly (stehna a zadek) ty spálí hodně energie a tím pádem je velká poptávka po energii.
Odkud se bude ten tuk brát záleží hlavně na genetických danostech. Tuk tedy tento proces odstraňuje rovnoměrně po celém těle dle genetického klíče. Proto většině žen zůstává nejdéle tuk na bocích, břichu a zadečku. Chce to tedy trpělivost a vhodnou dietou odstraňovat tuk tak dlouho, až budete spokojeni.
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY ZE ZÁSOB DO SVALŮ NEŽ KREV !!
Tuky
Na tomto obrázku je schématicky zhrnuto to, co se táhne celým článkem. Do tukových zásob (vaších špeků) se tuk dostává z potravy a zanese ho tam krev.
Je to zase jedině krev, která si umí vyzvednout tuk z vaších tukových zásob (špeků) a odnest ho do svalů. Není v lidských silách přinutit krev, která protýká celým vaším tělem, aby si brala tuk ze zadku a ne z míst kde se vám to nehodí !
Z vašeho těla se tuk dostává v podobě energie, kterou vydají svaly. A do svalů tuk zase přinese krev.

CELÝ TENTO SYSTÉM JE UZAVŘEN A NEEXISTUJE JINÝ VCHOD ANI VÝCHOD !!
Shrnuti
Limitujícím faktorem rychlosti hubnuti je množství svalů.
Zázračné produkty nemůžou fungovat, musely by za a/ uvolnit tuk do krve a za b/ spálit ho ve svalech. Takže pokud produkty slibuji, že nemusíte nic dělat došlo by pouze k uvolnění tuků do krve a to by Vás zabilo ! Naštěstí tyto produkty nefunguji, tak to přežijete.

TUK SE Z TĚLA NEVYPAŘÍ, ANI NEVYPOTÍ, JEDINÁ CESTA JAK SE DOSTANE PRYČ, JE ROZPUSTIT HO V KRVI, DOPRAVIT HO DO SVALŮ, A TAM HO SPÁLIT

Význam zkratek ;o)

31. května 2010 v 16:44 | Princess |  Zajímavosti

BTW (by the way) - mimochodom
OIC (Oh, I see) - Aha!
IMHO (in my humble opinion) - podľa môjho skromného názoru
ASAP (as soon as possible) - čo najskôr, hneď, ako to bude možné
L8R (later) - neskôr
WRT (with respect to) - s ohľadom na…
FYI (for your information) - pre tvoju informáciu
FMPOV (from my point of view) - z môjho pohľadu, zorného uhla
LOL (laughing out loud) - smiať sa
ROFL (rolling on the floor laughing) - váľať sa na dlážke od smiechu
TY (thank you) - ďakujem
THX (thanks) - vďaka
NH (nice hand) - ak hráme poker, znamená niečo ako pekná hra
OMG (oh my god) - o môj bože
OMFG (oh my fucking god) - o môj **** bože
STFU (shut the fuck up) - zavri do **** hubu
WTF (WhatTheFuck?) - akože čo?
w8 (wait) - čakaj
som s5 - som spät
DND (do not disturb) - nerušiť
BRB (be right back) - hneď som späť
Y? (yes?) - áno?
pl8 (platemail) - brnenie
b4 (before)-pred tým
AFK (away from keyboard)- vzdialený od klavesnice
pls (please)- prosím
N/A (not available) - nedostupný
DND (do not disturb) - nevyrušujte
cg (congratulations) - gratulujem
nz - nie je za čo
UTFG (use the f**king google) - používaj sakra google, veď si to vygoogli

Legracni prirovnani :O)

31. května 2010 v 16:43 | Princess |  Zajímavosti
*Vyřízenej jak žádost.
*Tvrdej jak surfový prkno.
*Votrávenej jak Jamajský šípy.
*Tajemnej jak hrad v Karpatech.
*Blbej jak Vánoce.
*Lepší než padnout na vidle.
*Lepší než rezatým drátem do řiti.
*Má postřeh jak důlní kůň.
*Koukáš jak bacil do lékárny.
*Čumíš jak husa do flašky.
*Zmatenej jak lesní včela na mýtině.
*Zmatenej jak Goro před Tokiem.
*Sťatej jak Záviš z Falkenštejna.
*Holka jako lusk - křivá a zelená.
*Je zmalovaná jak moravská truhla.
*Jsem zmrzlej jak sobolí hovno.
*Nadrženej jak stepní koza.
*Jsi blbej jako ruský hračky.
*Mám hlad jako polská výprava.

*Smrdíš jako ruský zájezd.
*Nasranej jako žumpa.
*Prochcanej jako sněhulák.
*Tys to posral jak Baťa s dřevákama.
*Koukáš jako péro z gauče.
*Koukáš jako nahá prdel z roští.
*Jsi nenápadnej jako bagr v koupelně.
*Je škaredá jako pracovní sobota.
*Koukáš jako kdyby ti spadly hračky do kanálu.
*Byla hnusná, že bych si o ní ani kolo neopřel.
*Do tebe to padá jako Němci do krytu.
*Drží se toho jako hovno košile.

*Čumíš jako virus do zkumavky
*Koukáš jako vosa na teploměr.
*Ten je vychcanej jak díra do sněhu...

Smsky ktere potesi :OD Chichi :o)

31. května 2010 v 16:42 | Princess |  Zajímavosti
1.Vyrušujem? Nie? Tak to skusim neskor!

2.Ja som tučná, ty škaredý. Ja môžem schudnúť a čo spravíš ty?

3.Ihla potrebuje latku, dieta svoju matku, anjelik kusok neba a ja potrebujem TEBA.

4.Vážený užívateľ! Zväz slovenských astronómov Vám týmto s okamžitou platnosťou zakazuje vychádzať v noci von. Lesk Vašej plešiny nám ruší teleskopy.

5.Túto SMS môže prečítať iba sexi človek. ... prosím, skúste ešte raz.

6.V škole ma učili, že neexistuje najviac, ale nekonečno. Ale ako mám potom povedať, že ťa ľúbim, keď nekonečne je stále málo..

7.Si pre mňa iba vzduch,ale bez vzduchu sa žit nedá. Čo koho do toho, ľúbim Ťa a hotovo.

8.Ako môžu povedať, že dážď nepadá, keď existujú oblaky. Ako môžu povedať, že lístie nelieta, keď existuje vietor. Ako môžu povedať "Nezamiluj sa!", keď existuješ ty :)

9.Sedí babka na koľaji, nepočuje vlak, a preto má rušňovodič na okienku fľak.

10.táto správa sa nedá zobraziť

11.Cukor? Nie...Čokoláda? hmmmmm......nie!!!!! Med?! Tiež nie..... sakra - nemôžem nájsť nič tak sladké ako si ty!!!

12.Predstav si,je leto,ty a ja sami,polonahy,spoteny,slnko pripeka na nase rozpalene tela pocut iba zblnkot potoka,my dvaja vedla seba.............kopeme zemiaky.

13.Zacala sa nova sutaz ROAMING EXTRA. Zabite najviac ROAMOV.Pri zabiti jedneho ROAMA dostanete kredit 50,- SK. Viac informácii na webe.Prajeme Vám uspesny lov.Vas operator.

14.Vazeny zakaznik, bolo zistene, ze vasa prazdna makovica rusi signal nasej siete. Odstahujte sa prosim co najrychlejsie do cudziny. Vas operator.

15.Ahoj. Neviem kto si, ale mas velmi pekne cislo :-))

16.sssssssssssoooooooooooooooorrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyyyyyy trooosssssssssskkkuuuuuuuuuuuuuuu kkooooookkkkkkkkcemm!!!

17.Vies aky je rozdiel medzi tebou a padajucou hviezdou? Ked vydim teba,moje zelanie je splnené. cmuk :o)

18.Milujem ta,milujem ta,milujem ta,milujem ta,milujem ta,milujem ta......... zabudla som na nieco?

19.Zboznujem, ked sme spolu. Ja som hore a ty dolu. Naopak to je tiez fajn, ked si na mne, to je raj. Ja mam teba, ty mas mna.S laskou........Tvoja perina

20.Váš mobilný operátor sa obesil. Váš kredit bude použitý na jeho pohreb.

21.Si taká škaredá, že by ťa ani kanibali nevzali do tomboly!

22.Chceš byť debil? Buď sám sebou!

23.Som taký hladný, že neviem, čo by som od smädu fajčil!

24.Ak sa nezmestíš do kože, daj si urobiť liposukciu!

25.Rád sledujem tvoje ladné krivky, obdivujem, ako keď ma zbadáš, pootvoríš ústa a onemieš úžasom. Bude tvoj koniec, ty nafúkaný vianočný kapor!

26.
O vrásku viac a budeš vyzerať ako sušená slivka!

27.Píšem ti,ale dopredu ťa varujem:NEČÍTAJ TO! A vidíš,stale to čítaš! Hovorím ti, nečítaj to,ale aj tak ma neposlúchaš. No vidíš, teraz si si to prečítal a čo z toho máš???

28.Bolo to prvý krát. Slúbil mi, že bude nežný. Bolelo to. Keď som videla krv, vykríkla som. Vytiahol ho a ukázal mi ho. Bol veľký....Môj prvý vytiahnutý zub! :)

29.Chcel som ti poslať niečo veľmi pekné, ale zadok sa mi zasekol v displeji.

30.Váš horoskop:
Dnes ťa budú všetci ospevovať, hádzať na teba kvety, vynášať ťa do nebies...................veď taký už pohreb býva.

31.Pýtal som sa boha na kvet, dal mi záhradu. Pýtal som sa boha na strom, dal mi les. Pýtal som sa boha na chmuľa, dal mi tvoje číslo.

32.Tento mesiac vám budeme predplácať mydlo z drogérie, lebo vám nohy smrdia až do základne! Váš operátor

33.Cíťiš sa sám???....................Osprchuj sa!!!!!

34.Ahoj zlatko, prosím ťa, pošli mi tvoju fotku. Moja mama neverí na ufónov

35.Zatvor oči.................................................................................................... To je tma, čo??

36.Povedal Ti už dnes niekto aký si krásny a sexi?? Nie??
Tak to je dobre, aspoň Ťa nikto neoklamal!!

37.Nemal by si na Štedrý deň tak polhodinku času? Mám doma betlehem, ale chýba mi v ňom oslík.

38.Máš večer čas? Tak sa poumývaj, smrdíš!

39.>=:> >=:> >=:> >=:> >=:>
Pošli tieto mŕtve ryby 100 ľuďom......
a máš kredit v háji!

40.Si ako slnko.........nedá sa na Teba pozerať!!!

Čajíky které můžete :O*

31. května 2010 v 16:39 | Princess |  Hubnutí <3
Čaj rooibos
Sladký a ovocný čaj potlačí tvou neustálou a neodolatelno u chuť na sladké.

Čaj pu-erh
Pročistí organismus a pomůže při problémech s trávením.

Zelený čaj
Obsahuje vutamíny, které podporují štíhlou linii a působí jako spalovače tuků-vitamín C a vitamín B.Působí močopudně a tím urychluje vylučovní škodlivých látek z těla.

rew

Čaj maté
Je skvělým pomocníkem při náhlém a urputném hladu.Kofein, který je v něm obsažený, zrychlí látkovou výměnu a třísloviny zbrzdí tvoji chuť se okamžitě najíst.

Čaj lapacho
Pročistí střeva, stimuluje látkovou výměnu a zajistí,že tuj se vůbec nedostane do buněk, ale je rovnou vyloučen z těla ven.Obsahuje i látky, které tlumí hlad.

Čaj oo-long
Díky němu tě tuky přestanou strašit.Obsažený kofein stimuluje spalování tuků a saponiny se postarají o to, že část tuků není strávena a vyloučí se z organismu.

Bylinkový čaj
Kopřivový čaj s čajem z březového listí je výborná směs pro ty, které chtějí zhubnout.Podporuje látkovou výměnu, pročistí organismus a odvodňuje tělo.Ideální je vypít šálek směsi před jídlem.

Ovoce,které papkat můžeš :o)

31. května 2010 v 16:37 | Princess |  Hubnutí <3
ll

Ananas
Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Enzym bromelain v něm obsažený výrazně urychluje spalování tuků. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ. Při dietě s ananasem budete plni energie, zhubnete a navíc si pochutnáte.

Grapefruit
Grapefruit urychluje spalování tuku, je bohatým zdrojem vytamínu C (ten se účastní přeměny tuku v těle). V bílé dužině grapefruitu se nacházejí pektiny (rozpustná vláknina, která urychluje proces látkové výměny).

Papája
Papája obsahuje více trávicích enzymů než jakékoliv jiné ovoce. Toto ovoce může podpořit zažívání a také využívání tuků z jídel.

Vodní meloun
Melouny jsou vynikajícím pomocníkem při hubnutí. Obsahují 90% podíl vody, která uhasí žízeň a přitom skvěle pročišťuje.

Jahody
Jahody jsou zásobárnou vitaminu C, vynikajícím spalovačem tuků. Jahody obsahují stějně jako jablka další velmi důležitou složku napomáhající hubnutí - pektin.

Jablka

Jablka obsahují pektin, který zasytí, pročistí a poradí si s tuky. Jezte jablka raději se slupkou, ta totiž obsahuje většinu vitaminu C.

Kiwi
Kiwi má vysoký obsah vitamínu C (mnohonásobně vyšší než u pomeranče); je také bohatým zdrojem draslíku. Nejen, že dodáte tělu vitamíny, ale také tělo pročistíte, zbavíte ho tuku v problémových partií. Kiwi je také vynikajícím ovocem proti stresu.

Fazole
Fazole jsou nejlepším přítelem toho, kdo drží dietu. Obsahují karbohydráty s nízkým glykemickým indexem, mají nízký obsah tuku a obsahují proteiny. Zasytí vás, ale přitom neztloustnete.

Kapusta
Kapusta obsahuje více vápníku než například mléko. Má málo kalorií, je bohatá na vitaminy A a C a také spoustu minerálů. Chutná, zasytí a snadno se připravuje.

Červená řepa
Červená řepa je efektivní čistič krve a detoxikační prostředek, který pomáhá také při celulitidě a nadýmání.

Česnek
Z česneku se při rozmačkání uvolňuje allicin, což je účinná látka, které se postará nejen o snižování hladiny cholesterolu, ale podporuje také prokrvení těla a urychluje spalování tuků.

Chřest
Chřest je jedničkou mezi zeleninou, která nám pomáhá při hubnutí. S 10 kaloriemi na 100 g je na prvním místě v žebříčku. Díky svému vysokému obsahu draslíku odstraňuje všechny přebytečné kilogramy.

Kyselé zelí
Kyselé zelí je vynikající zelenina sama o sobě a navíc velmi prospívá našemu zdraví a také štíhlé linii. Kyselé zelí posiluje imunitu, kromě vitaminu C obsahuje i vitamin B12, který pomáhá chránit organismus před stresem a prospívá nervům.

Okurky
Tato kaloricky velmi chudá zelenina je skutečným plodem krásy. Dužina se skládá z více jak z 95% vody, 2,5% cukru a minerálů. Nezanedbatelné je v okurkách i množství vitamínů, především C, B1 a B2.

Cenné jsou i bílkoviny, které pročišťují tělo, povzbuzují ledviny, omezují buněčné bujení, pomáhají při shazování nadbytečných kilogramů a působí hojivě na pokožku.

Jak se vymluvit,když nejíš :o)

31. května 2010 v 16:30 | Princess |  Pro-Ana
Jak se vymlouvat, že nemáte hlad? Výmluvy, které znáte se Vám zdají hloupé nebo je jednoduše vaši rodiče "nežerou"....? Tady jich pár máte....

Proč nejíme?

31. května 2010 v 16:08 | Princess |  Pro-Ana
Proč ??
-Aby se svým Ana kámoškám mohly pochlubit skvělým jídelníčkem
-Aby se už nemusely stydět svléknout do plavek
-Aby se mohly stát modelkou
-Aby na ně lidé když si dají něco k jídlu nekoukali pohledem typu "Už to prase zas žere?"
-Aby se přiblížily svým oblíbeným hvězdám
-Aby nebyly stejné jako 70% ženské populace,tedy tlusté..
-Aby je lidi už konečně brali vážně

Nejlepší kamarádka ANA

31. května 2010 v 16:06 | Princess |  Pro-Ana
Nejlepší kamarádka
Víte, děláme všechno spolu, podporujeme se a já cítím, že je to to pravé ořechové. Má dlouhé blonďaté vlasy a bez ní si to už nedokážu představit. Je mojí součástí...
Konečně jsem šťastná.
Kéž bych své povídání mohla rozvíjet tímto stylem dál. Nezklamu jenom vás, zklamu i sebe.
Přemýšlením o svých činech ztrácím čas, nikdy nenajdu řešení.
Občas si říkám, že to zvládnu a mám kolem sebe lidi, kteří mi pomohou se změnit.
Jak jsem bláhová... A nechápu, že mi ještě věří... Vždyť každý den je jen jedna velká lež...
Je nenápadná... Také velmi stará. Nikdo ji nikdy neviděl, nikdo opravdu nepoznal.
Zažila starověk, středověk, přežije i nás. Je tu dnes, tady okolo. Nablízku jako náš stín, nenápadně se plíží a sleduje každý náš krok.
Pouze čeká na svou příležitost, na chvíli, kdy bude moct roztáhnout svá křídla a jimi tě obejmout. Miluje tě, proto je stále s tebou, jsi její malá holčička...
Ve chvílích její společnosti ji cítíš, jako by stála vedle tebe a zažíváš ty nejkrásnější pocity. Jsi na sebe pyšná a hlavně..., jsi silná.
Sbíráš zbytky své ztracené sebeúcty a snažíš se plnit její poslání, věz, že jí děláš velkou radost. Jsi čím dál šikovnější. Jediné, o co ti jde je zůstat její nejlepší přítelkyní. Vždyť jen ona ví, kým vlastně jsi, zná tvou duši, poznamenanou hříchy a slyší tlukot tvého mladičkého srdce. Jen pozor, nesmíš jí ublížit nebo se jí snažit obelhat. Má v moci ten tlukot zastavit.
Když tohle čteš, nemá to tu pravou jiskru, že? Pusť si nějakou hudbu, já počkám, uvolni se a vžij se do toho, třeba jsi do toho bludného kruhu už dávno spadla i ty.
Možná se někdy sama sebe zeptáš: "Stačí tohle k životu?" Později ti dojde, že ne. To ty ovšem ještě nevíš. Třeba se to ani dozvědět nestihneš...
Její doteky a objetí ucítíš, stačí jen zavřít oči a věřit. Sni o tom, že létáš, bude létat s tebou. Sni o tom, že se vdáváš, bude sedět v první řadě.
Na oplátku chce pouze jednu věc. Abys ji poslouchala. Zaslouží si to, vždyť to ona tě vyhrabala z tvých depresí, když jsi jako troska chodila ulicemi, pozorovala ostatní a ubíjela se.
Zprvu byla nesmělá, nechtěla tě vyplašit. Viděla jsi a četla už mnoho na to, abys ji zavrhla. Čekala. Nehodlala tě ztratit, mínila se vrátit.
Měla jsi štěstí, trvalo ti to opravdu docela dlouho. Prvně jsi si s ní zahrávala, zkoušela, co dokáže. Nevěřila jsi v moc těch malých barevných kuliček, které tě naučila každé ráno polykat a zapíjet litrem čisté vody.
Ačkoliv tě už měla v hrsti bylo to s tebou obtížnější, než s některými. Zejména proto, že jsi neměla důvod ji poslouchat, potřebovala tě nějak nakopnout. Proto si k tobě přizvala na pomoc svou věrnou známou. To ona zapříčinila tu neodolatelnou chuť jíst. Hlavně večer, v pohodlí u televize. Přes den jsi měla nabitý program, muselo se to dohnat. Ale ono je to večer stejně nejlepší, viď? Za nějakou dobu přestalo být té "druhé známé" potřeba a tvé kamarádce nestálo už nic v cestě, mohla se vrátit.
Samozřejmě, že se to na tobě podepsalo! Neodolala jsi, neumíš bojovat... Jediné, na co jsi se zmohla byly nadávky. To ale nepomáhá, víš to, zase tak pitomá nejsi.
Stačilo tě jen postavit před zrcadlo a na váhu. S hrůzou a naštvaná jsi jen přivírala oči.
Staly jste se nerozlučnými.
Na každý všední den jsi vymýšlela jinou lež, věděla jsi moc dobře, jaká slova použít. Během víkendů jsi přežívala ve svém pokoji, ponořená do hudby a svých myšlenek. Jídlo jsi nechtěla a tvé obědy končívaly v popelnicích, kam jsi je donesla, jakmile se naskytla příležitost vytáhnout paty z domu. Nemohla jsi se na tu odpornou zkázu dívat, tak jak by jsi to mohla vůbec jíst?
Bohužel ti v některých chvílích docházela slova a stávalo se, že už tě nenapadaly nové výmluvy, kterými jsi si každodenně zpestřovala dny. Neupadla jsi v zoufalství, naopak, věděla jsi, že na tebe ještě nikdy nezapomněla a vždy ti s ochotou pomohla. Proč by to tedy neudělala příště...
Nejčastěji z tvých úst vycházely věty typu: "Dneska mi není moc dobře," nebo "jedla jsem, než jsem přišla." To, co jsi říkala, to, jak jsi lhala tě občas dohnalo k pláč. Většinou to šlo slyšet, ale tví rodiče věřili jen v důsledky tvého dalšího špatného dne.
Tak to ale nebylo, ty jsi plakala usedavě, volala o pomoc, nikdo na ni však neodpovídal.
Nechtěla jsi pomoc rodičů, chtěla jsi ji od přátel...
Muselo ti přece dojít, že pro tebe nemíní pohnout ani prstem.
A to tě dostalo.
Tvé přítelkyni se tvá situace přestávala líbit. Přece jsi měla být silná a ne se chovat jako chudinka, která volá po pomoci ostatních. Nemohla jsi být jako dřív! Neměla zapotřebí, aby se do toho míchal někdo jiný, ještě by tě přesvědčil ve správnost svého mínění. Ne, musela vymyslet něco dalšího...
Bez dovolení se vloudila do tvé mysli, smazala všechny šťastné vzpomínky a přesvědčovala tě, že nesmíš ztratit kamarádství, které v ní máš. Přirozeně, nechala jsi se oklamat. Vždyť, nikoho jiného jsi neměla...
I přesto, že jsi chybovala ti dala ještě jednu šanci. Neměla v úmyslu tě potrestat, vychová si tě...a naučí žít nový život.
Často vzpomínáš na ten den, kdy jsi se rozhodla už nic nesníst. To on vše odstartoval. Víš, že bys mohla cestovat a poznávat nové lidi? Jak jsi se toho mohla jen tak vzdát?
Víš vůbec, co děláš? !
Víš, že to, co děláš navždy změní tvůj život?
Opravdu? Víš, že napořád?
Že už napořád místo jídla uvidíš jen sloupce čísel?
Probuď se! Jsi si jistá, že ti tvá přítelkyně tak oddaně pomáhá, jak to na první pohled vypadá?
Vždyť jen pozoruje, jak tvé tělo tleje...
Ne, je tu ona. Je tu přece od toho, aby mě zachránila před falešným světem. Nesmím pochybovat.
Občas nechápu lidi, co jsou kolem mě. Stále křičí, nevěřím, co říkají.
Křičí totiž na mě.
Křičí, abych toho nechala. Čeho?
Křičí, abych jim věřila. Cože? Proč?
Křičí, že to, co dělám, je špatné, že bych mohla umřít...
Ale prosím vás, mám přece ji, je se mnou, po mém boku. Dá mi, co potřebuju.
Mnohokrát jsem se v někom spletla, nechci opakování, chci začít znovu. A jedině s ní. Jsme obě stejné, němé, na pohled tiché. Vím, že mě miluje.
Nic nebrání tomu, abych nemohla cítit totéž...
Opětovně si stoupáš před zrcadlo, mačkáš si břicho, bušíš do něj a nechápeš to. Co jsi zase zkazila? Vždyť posloucháš... Na chvíli přemýšlíš, jestli to není marné...
Ne! Neboj, brzy přijde a poradí ti, co dělat. Ubezpečí tě, že takhle to nebude pořád, bude to jen a jen lepší. Ale musíš jít dál a poslouchat. Když to uděláš, splní ti tvé přání.
Jednou se může stát, že se na své "protější já" už nebudeš moci ani podívat, že nesneseš svůj odraz. Odraz tlusté holky se slabou vůlí. Můžeš jej rozbít. Nesmíš to ovšem dělat často, stálo by to moc peněz a ty máš přece na své prášky, které tě, spolu s ní, provázejí strastmi života. Taky bys musela sbírat střepy.
Tobě to nevadí? Ach tak, tvá kamarádka už tě naučila i relaxovat...
Věř mi, že tě naučí mnohé, ale dej pozor na její zlobu. Nesnaž se ji oklamat a nepodváděj! Umí být opravdu zlá a tresty jsou kruté...
Zavede tě do koupelny, podlomí ti nohy, poručí strčit hlavu do záchodové mísy, ze které tě neuvolní, dokud jí nepřesvědčíš o její plnosti. Tvé prsty by nasměrovala do tvých úst a ty jimi sahala až na hrtanovou příklopku. Z očí by ti vyhrkly slzy, začala se dávit, chvílemi i dusit... Ovšem u ní smilování nečekej, v těchto chvílích jí jde jen o to, ukázat ti její nadřazenost a že jsi jen její malá neschopná holčička.
Chce ti tak dát najevo svou lásku, učí tě být, vyrovnat se s porážkou a plnit tresty. Poslechni ji a už nikdy nebudeš potřebovat nikoho jiného.
Učí tě být tvou drogou.
U záchodu by tě nechala klečet nejméně 15 minut, než by tě pustila pryč. Začátky jsou těžké, možná ti pomůže teplá voda se solí.
Nedovolí ti ulevit si prášky, když ji podvedeš. Nemá to v povaze, je to příliš pohodlné, máš přece trpět, pykat za své chyby. Je také samozřejmé, že je nesmíš brát pořád, zabilo by tě to. A ona s tebou má větší plány.
Často slýchávám jak mi to sluší, jak jsem pěkně zhubla. Občas vídám závistivé pohledy některých svých přítelkyň, které by měli tuku na rozdávání. Ale moc jim nevěřím, ještě to není ono..., ještě kousek...
I tak mě to však těší a na moment, kratičkou chvíli jsem šťastná. Jenomže v noci už mě nikdo plakat a sténat bolestí z křečí břicha neslyší. Přesto, že v těchto časech nejsem sama, jsem to já, kdo nechá svou ruku vést celé tělo směrem do koupelny k žiletkám. Je to ona, kdo mě povzbuzuje, v duchu slyším její hlas, má kamarádka je zpět a chce mě naučit nové relaxaci... Nabádá mě, že jen tohle je jediné řešení mého trápení, to i fyzického.
Sedáš si na zem, hraješ si s ostrými hranami. Občas se řízneš, ale krev bez okolků slízneš, otřeš, či si jí potřeš obličej.
Když tě hra přestává bavit, tvou ruku už nic nedrží. Vší silou ji zabodneš do své pravice a sleduješ rychle vytékající krev. Potíráš si jí tvář a při zasychání na ní vytváří pomyslnou masku. Zkoušíš se šklebit, otevírat pusu, ale všechno je takové..., seschlé.
Jednou ji budeš muset smýt. Nechceš, protože jsi si právě uvědomila svou pravou tvář.
Ano, to jsi fakt ty a tvůj život.
A ty ho prožíváš takhle.
Tohle jsi ty.
Ujisti se ale, chceš opravdu žít takhle? Chceš? ! Nemůžeš ! Sobče !
Ale já chci ! Doma mě nic nedrží, všichni jednou umřeme a já rodičům jen přidávám starosti.
Přestávám mít důvod tady být. Tím víc proto, že čím déle tu jsem, tím více ubližuju...
Hra s žiletkami tě povzbudila, opatrně si vodou umýváš obličej a na umyvadlo dopadají červené kapky. Zítra tě čeká další obtížná zkouška, tvá kamarádka má přece narozeniny a pozvala tě na pizzu... Snad ji neodmítneš? !
Raději si vezmi žiletky s sebou.
Málem jsem zapomněla. Projímadla taktéž.
Uvědomuješ si konečně, co se vlastně stalo? Pamatuješ na její vlídná slova? Na
pomocnou ruku, co ti nabídla? Víš, že jsi jí ji podala a ona tě stáhla celou? Na nic nečekala, vše měla dopředu promyšlené. Je více takových, jakou jsi ty.
Nevymaníš se jí, víš, většina lidí to nedokáže a já nevěřím v tvou výjimečnost.
I když není tvým šéfem, jsi už navždy její podřízenou a i přesto, že je ti dovoleno odejít, neuděláš to.
Lidi kolem tebe věří. Trpí, ovšemže pro tebe.
Ale rozluč se s nimi, prokaž jim alespoň poslední krásné sbohem.
Neví, že nemá cenu již o ničem hovořit. Neví, že bys to nezvládla.
Opět by jsi do toho spadla a tvrdě za svou chybu zaplatila.
Ty sama to víš nejlépe...Jsi přesvědčena, že ničí pomoc už potřeba nebude.
Tvá kamarádka anorexie se o to postará.

Poděkujme Aně, že je tu pro nás <3

31. května 2010 v 16:03 | Princess |  Pro-Ana
Ano,miluju tě a slibuji,že se budu snažit tě nezklamat. Věř mi,že to pro mě není jednoduchý ale opravdu se snažim.Ty jediná to se mnou myslíš dobrě,ty jediná na celym světě mě miluješ.Celej můj život sem byla a pořád sem tlustá kráva. Slibuju ti ale,že odedneška se to všechno změní.Musim se zase naučit tě doopravdy milovat a tentokrát to vydržet nejenom tejden jako minule, ale vydržet to navždy. Věř mi,že opravdu už nechci bejt ta tlustá kráva,kterou sem.Už nechci aby si o mně lidi řikali,to je ta tlustá ošklivá holka. Chci jim dokázat,že já dokážu bejt krásná a krásná znamená hubená. Slibuju to,že se přemůžu a budu dělat to co mi radíš,protože vim že mě miluješ jako já tebe a myslíš to se mnou dobře.
S láskou


Pro Ana škola snů - vážne supr <3

31. května 2010 v 15:47 | Princess |  Pro-Ana
Ahoj holky.Existuje jeden velmi krásný příběh ze života anorektičky a já bych ho tady chtěla dát budu ráda když si ho přečtete a napíšete komentář ta holčina zůstane anonymní...
Probouzím se. Ve škole. Asi bych neměla zapomenout zmínit, že je to škola internátní, dívčí a ne ledajaká. Jsem tak ráda, že tu jsem, i když jen první den a ještě po pravdě řečeno ani pořádně nevím, co mě čeká. Možná to zní hloupě....takhle navědět.....ale copak by některá z nás odolala sloganu: Za měsíc z vás uděláme modelku, která bude účinkovat na prestižních módních přehlídkách, fotit pro nejznámější zahraniční časopisy a získávat role ve filmech? Vy byste odolali, když by se vám naskytla příležitost chodit do školy pro modelky? Zvláště, když byste od útlého dětství přáli být modelkou?
Já si to přála odjakživa, snila jsem o tom, jak kráčím po molu, krásná a na sobě mám nádherné šaty.
A vím, že když bych se snažila, snad bych na to i měla. Musela bych ale bezpodmínečně shodit, protože moc hubená nejsem. Rozhodně ne jako modelka. Ale mám tu správnou výšku, to snad jo. 183 cm.
Slušný, ne? Ale ta váha nic moc. Vlastně ani přesně nevim, kolik vážim, nestarám se o to. Hlavně, že se vejdu do kalhot. Ale mam tak kolem sedmdesáti. Žádná sláva, modelku bych rozhodně dělat nemohla.
Ale tady si se mnou poradí a za pár měsíců se mi splní můj sen. Hurá!!!
Pokoj, v kterém spím je krásný a útulný. Vybavují se mi slova "škola snů"......Postel s nebesy, velká okna, prostorný psací stůl a veliká skříň na moje (milované) oblečení.
V půl deváté se ozve z interkomu u stropu zvonek, ohlašující budíček. No jasně, obléknout se a dostavit se dolu do haly. Házim na sebe novou teplákovku a pádím dolu po shodech do haly, div se nepřerazím. Snad ještě nikdy jsem se tak netěšila na školní den. A v hale nás hezky přivítají, rozdají nám láhve s pramenitou vodou na pití a honem na rozcvičku. Jo aha, tudy zřejmě vede cesta za krásnou postavou, jako mají modelky. Cvičím, jako o život. Rozcvičení, aerobic, trochu posilování.
A dlouho, už asi třičtvrti hodiny. A já bych klidně cvičila dýl, protože si mezi těmi ostatními připadám hnusně tlustá. Ostatní mají určitě o dost menší velikosti a to oblečení na nich plandá. snad budu taky vypadat jako oni...
Končíme s cvičením, jdeme na snídani. Copak asi bude.- Jen doufám, že ne taková ta školní vajíčková pomazáznka. Bléééé....Stojím frontu u okénka a ta postupuje hrozně pomalu a já už mám docela hlad.
Každou holku totiž nejdřív váží a zapisujou to. Jéžiš, to bude ostuda s tou mou sloní váhou. No ale alespoň se dozvim, kolik přesně vážim. Váha ukazuje 69,3. No teda! Sem tlustá obluda! K snídani dostávám stroužek jablka. No a já se děsila pomazánky. Tak takhle vypadá dieta. Sednu si ke stolu a "pustím se " do své snídaně. Zakousnu se do jablka, stejně si pudu přidat. A potom si ke mě přisedne zdejší, štíhlá dívka. Usměje se na mě. "Si tu nová viď? No jo, každej je tu někdy novej, neboj, taky zhubneš." No - asi sem fakt obézní. Nebo že by tady platilo nová = tlustá? "Jestli ti můžu poradit, jez pomalejc. Pak víc zhubneš. Mimochodem - menuju se Franziska. A ty?" Představuju se a při tom obdivuju Franzisčinu krásně štíhlou postavu. Na normálního člověka je až moc hubená. Ale ona je modelka..." Hm, tak já běžím." rozloučí se Franziska a kostnatou rukou si prohrábne husté vlasy. Mířím zpět k výdejnímu okénku, chci si přidat. " Počkej, ", volá na mě Franziska, "nášupy tu pochopitelně neexistujou!" Nechápavě na ni zírám. Tohle mi má stačit k snídani? "Cheš být modelka nebo ne?", ptá se mě Franziska, když spatří můj výraz. Němě přikývnu a loudám se zpět do haly, a odtud do tělocvičny. Chvíli hrajeme basketbal, pak posilujeme, cvičíme aerobic a pak chvíli běháme. V jedenáct nás pošlou do třídy, kde probíhá normální vyučování. Máme matiku a počítáme jakési primitivní příklady, které já ve svých necelých šestnácti letech už dávno umim. A pak přijde konečnš poledne, čas oběda. K mému velkému údivu nás opět váží. A já mam 69 rovných. A dostávám raciolku s plátkem okurky. Proboha! Tohle je doslova hladomorna! Potom si však pomyslím, že tu dietu sestrojili zaručeně nějací odborníci, a že za tu krásu to stojí. Obědvám sama. Tantokrát si ke mě nepřisedne žádná z dívek, ani Franziska.
zdroj:www.proti-anorexii.blog.cz
Příběh
2. část
Nevidím ji ani nikde v jídelně. Až v chodbě na ni narážím, usměje se na mě. " Nebyla jsi na obědě!" " Dala sem si menší půst, ani jsem neměla hlad. A jdi si pro plavky, odpoledne máme plavání." Touto větou mi Franziska dokonale zkazila náladu. V plavkách se mezi těmi vychrtlými, anorektickými, ale krásnými modelkami budu cítit ještě hůř. Moje deprese se stupňovala tolik, že se mi po půlhodince poledního volna absolutně nechtělo jít plavat. S tou svojí hnusnou špekatou postavou! Achjo! Ale nakonec se ničemu nevyhnu, přijde pro mě Franziska, jako by čekala, co mám za lubem. Právě kvůli ní tu teď trčim v beznadějné deepresi. " Upozorňuju tě, že jestli se budeš takhle flákat, nikdy z tebe modelka nebude. Šup, popadni plavky a padáme!"
Kráčíme po chodbách naší rozlehlé školy a Franziska mě vede k bazénům. A v šatně nejen díky ní, ale i díky ostatním dívkám, se moje deprese tísíckrát násobí. Ta Franziska je tak neskutečně vychrtlá. A mě se to líbí. Divné. V obratu dvacetičtyř hodin se mi najednou místo normální, přirozeně štíhlé postavy líbí podvyživená, na kost vyhublá těla. Jako mají všechny ty holky okolo. A pak sem si o sobě myslela, že jsem nezmanipulovatelná! Franziska je nádherná. Dala bych cokoli za to, abych vypadala jako ona.
Je vychrtlá. Vpadlé bříško, ručičky jako hůlčičky, vyhublé nohy a vyčnívající žebra. Ta hubenost je jí vidět i v obličeji. Propadlé tváře se mi najednou strašně líbí. A taky má Franziska hnědé, vlnité vlasy a dokonale hladkou pleť. A já si vedle ní připadám jak strašák do zelí!
Plavání mě docela bavilo, ale po dvou hodinách sem byla s fyzickými i psychickými silami na dně. Po tom ale zase máme normální vyučování, až do čtyř a z toho si nic neodnáším, protože nedávám pozor. Jsem tak utahaná! "To si zvykneš", utěšuje mne Franziska, když míříme na hodinu modelingové chůze, pózování a tance. Já jako úplný začátečník chodím hodinu sem tam po mole. Ale to mě docela baví. Poprvé ve svém životě stojím na tom úžesném mole, i když cvičném. A chůze mi jde!
Potom se cítím ale spoň o trochu lépe a mířím na večeři. Sama. Už o Franzisčinu přízeň ani moc nestojím, protože zkrátka brutálně ničí mé sebevědomí. Po krátkém vážení, kdy mi váha ukáže 68,8 kg,se "najím" listem salátu a s ostatními dívkami musím ještě jednou cvičit. Opět aerobik a posilování a na závěr si dáme partii volleyballu. Ale cvičíme poctivě a až do sedmi. Potom mě naženou na kosmetiku, mytí vlasů a manikůru. Jsem tak unavená, že jsem ráda, že můžu alespoň chvíli takhle sedět. A pak se jdeme mýt. K mé velké nelibosti se ke mě přidá ta kostra Franziska. Vypadá z holek snad nejvychrtlejší. " Takhle ti to sluší, ta kosmetika ti prospívá" usměje se na mě a zase se vrátí ke svým kamarádkám. Nikdy by mě nenapadlo, že mě zrovna Franziska pochválí. A umývárna je fantastická!
Po stranách zářivě čistá umyvadla, každá s několika druhy mýdel a zubních past. Samozřejmě u každého ohromné zrcadlo. Uprostřed této veliké umývárny ostrůvek van a několika výřivek a celou protější stranu zabírali luxusní sprchy. A všude okolo zrcadla a samé zásobníčka na mýdla, koupele a různé sprchové gely. Aby si mohla každá dívka vybrat. V rohu umývárny se kupila hora čerstvě vypraných, zářivě bílých ručníků. Odcházím odtud krásně vymydlená, voňavá, ale také ještě více unavená. Alespoň, že už můžu jít spát! Před usnutím ještě chvilku jen tak ležím a přemýšlím o této škole. Je to tu luxusní, to je pravda. A ty holky jsou opravdu dokonalé modelky. A jestli já budu brzo taky taková, tak to za to stojí, ne, že ne. Ale je to tu jak v hladomorně, to je také pravda. V těchto myšlenkách a s ukrutným kručením v břiše usínám......
Po týdnu pobytu v této škole mi už váha ukazuje 66 kg. A na ty porce už si také pomalu zvykám. Jistě, jsou to porce jak pro mouchu. A dietní. Jen kousky zeleniny, raciolky, jablka, občas taková větší polévková lžíce jogurtu. Občas samozřejmě mívám hlad, ale postupně míň a míň, zvykám si na ten režim a za tu postavu to stojí. A cvičení mě pořád docela baví. Vlastně čím dál tím víc. A moje postava se stále zlepšuje. Další týden mám už jen 63 kg. Dnes odpoledne jedou ostatní dívky vystupovat na nějakou módní přehlídku, ale já ještě nemůžu. Stejně by se mi tam teď ani nechtělo, protože bych mezi těmito krásně hubenými holkami vypadala jako balón. A tak mám volno a tělocvičnu pro sebe. Celé odpoledne cvičím, i když vlastně nemusím. Ale já chci být konečnš modelka! A večer si truc nevezmu ani ten kousek okurky! Po těch šesti hodinách odpoledního cvičení mám 62 kg! Hurá, jde to dolů!
Jinak si každý den povídám s Franziskou, rozumím si s ní čím dál tím líp. Vypráví mi příhody ze školy, kdy jsem sem ještě nechodila i zážitky z módních přehlídek. O měsíc později se s ní však přestanu vídat a nikde ji nepotkávám. Od trenérky se dozvídám, že Franziska jela na rekreaci k moři. Ta se má!
To mě nikdo nikam nevezme. No jo, Franziska má asi bohaté rodiče. A také si možná něco vydělá na přehlídkách. Ale potom už se o Franzisku nestarám, protože za dva týdny pojedu poprvé na přehlídku.
Dosáhla jsem totiž hranice 45 kg. A všechno oblečení je mi úžasně volné. Konečně sem normální, a ne tak strašně obézní!
Přehlídka byla úžasná. Na ten okamžik, kdy kráčím po molu nikdy nezapomenu. Dostala jsem nádherné, bohatě nařasené a složitě prošívané šaty plné korálků a hedvábí a ůžasné páskové boty na vysokánském podpatku. A nalíčily mne profesionálové! Já se tak těším na další přehlídku!
O měsíc později vážím stále jen 39 kg a moje váha již neklesá. Proto nic nejím. Cítím na sobě velkou změnu, a to nejen ve množství tuku na těle. Nic, vůbec nic mne nezajímá, myslím jen na své tělo a na nic jiného. Jsem jako chodící mrtvola. A nejradši bych se vážila každých deset minut. Jsem posedlá.
A nenormální. Cítím se neustále slabá a mám šílené závratě. Ale sem konečnš jakž takž normální, už ne hrouda tuku.
Takhle živořím asi dva týdny a moje váha neklesá. Ach jo! Sem tlustá ! Tlustá hnusná obluda! A pitomá a hloupá! Nenávidím se! Tohle si pořád v duchu odříkávám. Ale potom se stane zázrak. Náhle mám 37 kg, ani nevím jak. Jsem šťastná, ale jen chvíli. Ráno si opět stoupám před zrcadlo a připadám si nesmírně tlustá a ohavná. Rukou se lehce přidržuji zrcadla, protože má pocit, že omdlím. Ne, nikdy nebudu štíhlá, nebo alespoň normální...nikdy......má ruka bezmocně sklouzne po zrcadle a já se vypotácím do haly. Při snídani mi váha ukážu 36,8 kg a já opět odmítnu půlku raciolky, která se dnes podává k obědu. Mimochodem - dnes je to tři týdny, co jsem napostedy jedla. A pak se mi náhle zamlží před očima a já klesám na podlahu.....
Probírám se o týden později na ošetřovně. Jak jinak než na kapačkách. Tento stav se mi vždy spojoval s anorektičkami. Jsem snad taková? Z těchto úvah mne vtrhne ošetřovatelka, která mi podá jakési léky. Pak opět usínám. Po dalším týdnu mi oznámili, že se pojedu zrekreovat a doléčit na Kanáry. Super! Alespoň pojedu k moři.
U moře se mi strašně moc líbilo. Byla jsem tam ještě s jednou holkou od nás ze školy, Milldret.
A celý den jsme mohly plavat v moři a opalovat se. To bylo lepší než solárium, toho jsem si ve škole užila do sytosti. Tady jsme mohly také o poznání víc jíst...ne se přejídat, ale dostávaly jsme dost ovoce.
A teď jsem zase ve škole a o hodně tlustší. Mám asi 47 kg. No jak tohle shodim.....Ale čas plyne dál a ani nevím jak, už váha opět ukazuje 40 kg a já nic nevnímám, brečím a připadám si tak příšerně tlustá...nežiju. Jen přežívám. A chodí na módní přehlídky a fotím. Ale ani to už mě nebaví. Nejradši bych se někam zahrabala a už nikdy nevylezla....do hrobu. Stejně už jsem na půl mrtvá, jako když bych byla z části v bezvědomí. A už jsem zase asi tři týdny vůbec nic nejedla. Je večer, potácím se do jídelny. Dnes je mi celý den špatně, jako bych měla zkolabovat. A váha ukazuje36,3 kg. Ten pohled mi něco připomene......asi už zase brzy pojedu na Kanáry......
Zdroj:www.proti-anorexii.blog.cz
"Nevěřila jsem, že stačí zdravě jíst a cvičit. Pak jsem ale zjistila, že ano."
Pátek 7.9. 2007, 12:00
Svoji hrbolatou cestu ke zdravé štíhlosti nám popsala jednadvacetiletá Katarína: "Když jsem se rozhodla shodit, hledala jsem nejlepší způsob, jak zhubnout a jak si nabytou váhu udržet.
Jako malé dítě jsem byla štíhlá, přibírat jsem začala až kolem desátého roku. Netrpěla jsem žádnou hormonální poruchou, prostě jsem jen ráda a hodně jedla. Milovala jsem halušky s brynzou, makové buchty a palačinky.
Že tloustnu, mi vůbec nevadilo. Ve třinácti jsem vážila osmdesát kilo. Dennodenně jsem musela slýchat posměšky a jedovaté poznámky. Děti se dokážou chovat hodně krutě, když nějak vybočujete z ,normálu'. Posmívali se mi ale i učitelé.
Nikdy nezapomenu na tři zážitky nebo spíše poznámky, které mě dovedly k rozhodnutí zhubnout. Jednou jsme se vypravili v rámci školního výletu i do jízdárny. Viděla jsem, jak těžce se na koně dostávají ostatní děti. Zařadila jsem se na konec fronty a trnula, co přijde. Nakonec mě do sedla přece jen vysadili, ale když jsem se rozjížděla, učitel s hrůzou v očích poznamenal: ,Vždyť toho koně zabije.' Celou projížďku jsem jen zadržovala slzy.
Další ránu jsem dostala při tělocviku. Hráli jsme vybíjenou a mě trefili jako první. Učitelka se smála a povídá ostatním: ,Ta se vám vybíjí, co? Snadný cíl!' Utekla jsem s pláčem, a když se mi učitelka přišla omluvit, že to nemyslela zle a že bych možná mohla začít žít zdravěji, odmítala jsem ji poslouchat.
Moje maminka razila zásadu ,nechte ji, jen ať se pěkně nají'. Moje o pět let starší sestra se jí mnohokrát snažila vysvětlit, že to se svou váhou budu mít ve škole těžké, protože se stanu terčem posměchu, ale máma na její rady kašlala. ,Vždyť už má tukem obalené i srdce,' vykřikla jednou sestra, aby mámu přiměla se mnou něco dělat. V tu chvíli jsem začala hubnout."
"Svíjela jsem se v křečích."
"Všechna má oblíbená jídla se pro mě ze dne na den stala tabu. Jedla jsem jen zeleninu, ovoce a kukuřičné lupínky.
A když jsem chtěla hubnout rychleji, nejedla jsem vůbec. Měla jsem pocit, že když nejím, mám víc energie. Každý den jsem doma cvičila, nejdřív podle videokazet, pak zpaměti. Že se mi dost často motá hlava, jsem ignorovala. Zajímal mě jediný cíl: zhubnout!
Po třech měsících jsem vážila 65 kilo. Já ale chtěla zhubnout ještě víc, jenže mé tělo přestávalo hladovění a ukrutný pohybový zápřah zvládat, a když jsem náhodou chtěla něco sníst, potravu nepřijalo a já se několik hodin kroutila v křečích.
Po několika vyšetřeních včetně žaludeční sondy lékaři zjistili, že se mi nedovírá jakási žaludeční chlopeň, a předepsali mi léky. Tehdy jsem si uvědomila, jak si ničím zdraví, a rozhodla se změnit taktiku. Vždyť co jsem měla ze štíhlé postavy, když jsem celé noci probrečela v křečích? Začala jsem znovu jíst, ale nepřestávala cvičit. Držela jsem si váhu 58 kg a byla spokojená."
"Zvracení je bezva!"
"V sedmnácti jsem trávila prázdniny u kamarádky, která byla štíhlá, přitom zdlábla, co chtěla. Během onoho léta jsem zjistila, v čem tkví její tajemství. Po jídle se nabytých kalorií zbavovala na záchodě! Tenkrát jsem bulimii neznala a zvracení mi připadalo jako skvělý nápad. Moct si zase dopřát halušky nebo čokoládu a přitom nepřibrat ani deko!
Za pár měsíců jsem ale začala mít paranoidní strach z jídla, pokud jsem hned po odložení příboru nemohla vyběhnout na záchod. Také se mi měnily nálady, kvůli maličkosti jsem vybuchla jako vzteklá fena.
Uvědomovala jsem si, jak se chovám, takže jsem se nakonec rozhodla tento zázračný vynález také opustit. Pořád jsem ale úzkostlivě hlídala, co si strkám do pusy. Pokud jsem neměla po ruce potravinu, která by splňovala moji představu o nízkokalorickém jídle, nejedla jsem vůbec. Takhle se to táhlo asi rok.
Potom nastal zlom a já zatoužila konečně se z bludného kruhu anorexie a bulimie vymanit. Přestala jsem veškerou pozornost věnovat jen jídlu. Jednoho dne jsem vyrazila do posilovny, kam jsem se dříve styděla chodit, a od té doby jsem cvičila čtyřikrát až pětkrát týdně.
Od závislosti na jídle (respektive na hladovění) jsem přešla k závislosti na cvičení. Stravovala jsem se zdravě, a dokonce si občas bez výčitek dala i nějakou tu kalorickou bombu. Zjistila jsem, že se mi díky posilování zrychlil metabolismus, takže si můžu víc dopřávat, aniž přiberu.
Po půl roce jsem ale přece jen zvolnila tempo, protože jsem se cítila moc vyčerpaná. Teď se moje váha pohybuje mezi 48 a 52 kily a už se ani nemusím tolik snažit, abych si ji udržela. Snad se mi také podařilo definitivně setřást všechny ty potravinové úchylky, kterými jsem trpěla. Lituju jen, že jsem od začátku nepochopila, že stačí jen zdravě jíst a cvičit. Jsem na svoji postavu pyšná, ale vím, že nejde lidi soudit jen podle zevnějšku, jak je dnes bohužel zvykem."
Postupovala správně? Hodnotí trenérka Alena Koukolíková: "Katarínu chválím, že přestala s bulimií a hladověním. Měla by jíst pravidelně a třikrát týdně cvičit."

Super tipy - fungují

31. května 2010 v 15:46 | Princess |  Pro-Ana
Jíst kostky ledu
Každou hodinu vypít sklenici vody
Po jídle si čistit zuby
žvýkat žvýkačky
zaměstnat se,pořád něco dělat. Hlavně ne se dívat na televizi!!!!!!!!!!!!!!!!
Psát si seznam věcí,co budu dělat
Buď oběd nebo večeře. NIKDY ne oboje
Používat lesk na rty
Vyhýbat se ledničce a míst,kde je jídlo
pít vodu s citronem
pít zelený čaj
Před spaním dělat sklapovačky
pít ledovou vodu- zahřívání= -40kcal
nejíst po 18. hodině
jíst na malém talířku čajovou lžičkou
Minimálně 8 sklenic vody denně
Pocit hladu-jít spát
Chuť na něco-otočit se a počítat do 100
-Pokud máte hlad, nebo chuť, spočítejte si přijaté kalorie za poslední den, týden, měsíc, rok...
-Cvičte, urychlí to Váš metabolismus
-Dovolte si jíst např. v Pondělí jen zelené jídlo, v úterý jen červené jídlo atp., pomůže Vám to udržet si nadvládu nad jídlem
-minimalizuj nebo nejlépe vypusť příjem chleba, těstovin, rýže a brambor
-pít horké nápoje, zvláště na podzim a v zimě. Horké tekutiny expandují vnitřní ústrojí a vyvolávají ve vás pocit plnosti. Teplé pití může pomoct utopit váš hlad. I polévka má stejný účinek. Bujónové kostky mají jen 5 kcal a chutnají báječně. Můžete jí sníst kolik chcete. A navíc budete plná.
-pamatujte si pohled může zmást náš mozek a mi pak můžeme jednat unáhleně. Jsou-li na stole nebo se kolem vás povalují sladkosti nebo slané chipsy nebo oříšky tak je schovejte. Tímto způsobem kdykoliv projdete skrz kuchyň nebudete muset být pokoušeni.
-dva týdny bez sladkostí. Je úžasné jak vaše touhy po něm zmizí
-když máš touhy jdi si zdřímnout. Někdy si tělo vyprošuje tučné jídlo protože je unavené